logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

{Arakut} {Gallery}

 دکتر محسن نجفی در بازدید از جهاد دانشگاهی استان مرکزی با اشاره به فراوانی زمینه‌های هم‌افزایی و تعامل بین جهاددانشگاهی و دانشگاه‌ها عنوان کرد: جهاد دانشگاهی استان مرکزی به عنوان یک نهاد انقلابی متکی به علم مسائل را دنبال می کند و در واقع نهادی خودارجاع است. 

وی با اشاره به اثربخشی این نهاد در دوران انقلاب اسلامی و دوران گذار دانشگاه‌ها، حضور مسئولانه این نهاد در دفاع مقدس و ادامه مسیر تا به امروز و ورود جهاد دانشگاهی به محورهای بنیادی، توسعه‌ای و فناوری افزود: این نهاد پس از انقلاب اسلامی فعالیت‌های علمی و فناورانه خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه فناوری، توسعه اجتماعی، اقتصادی و ... و اثرگذاری این نهاد در رفع این مشکلات اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با برخورداری از ساختار منعطف و بهره مندی از ویژگی های مثبت بخش خصوصی و دولتی و فارغ از بروکراسی بخش دولتی و سود و منفعت بخش خصوصی با حفظ تعادل خود، درک مشترکی از مسائل دارد و تداوم عملکرد این نهاد، نشانگر نقاط قوت و آثار مثبت انقلاب است. 

نجفی تصریح کرد: در بحث ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان مرکزی محورهایی وجود دارد که می‌توان درخصوص آنها تعامل منطقه‌ای شکل داد و در این راستا می‌توان از دستاوردهای ملی جهاد دانشگاهی در سطح استان بهره‌مند شد. 

وی با اشاره به اینکه استان مرکزی به واسطه استقرار صنایع بزرگ جزء صنعتی‌ترین استان‌های کشور محسوب می‌شود، افزود: قدرت صنعتی استان باعث ارائه خدمات بسیاری به کشور شده است و همین امر ایجاب می‌کند که بخشی از پروژه‌های ملی در استان دنبال شود و باید ترتیبی داده شود تا نظر و توجه مدیران و مسئولان کشور به استان جلب شود. 

رئیس دانشگاه صنعتی اراک به تشکیل شورای مشترک بین دانشگاه‌های دولتی استان مرکزی اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است که دانشگا‌ه‌های دولتی با پیشانی واحد به جامعه و صنعت توجه کنند و می‌توان از پتانسیل جهاد دانشگاهی در این شورا بهره‌مند شد و تلاش بر این است دانشگاه‌ها با رویکردی یکپارچه و یا نقشه مشترک با صنعت تعامل کنند. 

نجفی با تاکید بر اینکه متاسفانه بی توجهی به روند نوسازی، بهسازی و اصلاح صنایع با تکنولوژی روز، صنایع را به زمین خواهد زد، گفت: با نوسازی و بهسازی صنایع و ارتقای تکنولوژی می توان رشد اقتصادی را حفظ کرد و در همین راستا بحث فعالیت واحدهای تحقیق و توسعه مورد توجه قرار دارد و در این خصوص دانشگاه با تحلیل کلان علمی به بحث تحقیق و توسعه ورود کرده است.