logo

virtual-ture

تصاویر 360 درجه

internet

اکانت اینترنت

cloud-computing

مرکز محاسبات ابری

refrences

پایگاه های اطلاعاتی

email

پست الکترونیک

edu

سامانه دانشگاهی

{Arakut} {Gallery}

 رئیس اداره ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اراک گفت: کارآفرینان و دانشجویان می‌توانند با دریافت طرح از بانک ایده این اداره، علم و مهارت خود را به محصول تبدیل کنند. 

دکتر محمد گهری  با اشاره به تهیه و ارائه یک بانک ایده جهت ارائه طرح و ایده به کارآفرینان و دانشجویان اظهار کرد: این بانک در حوزه‌های مختلف طرح‌ها و ایده‌های متنوعی را در قالب شرکت دانش‌بنیان پیش‌رشد به دانشجویان‌ سال آخر تحصیل که تمایل به جذب در شرکت‌های دانش‌بنیان دارند ارائه می‌کند. 

وی هدف از ایجاد این بانک و ارائه ایده‌ را کمک به تبدیل کردن مهارت و دانش کسب‌شده توسط دانشجویان به محصول دانست و افزود: خوشبختانه تا به امروز روند مثبتی از فعالیت این بانک و استقبال دانشجویان را شاهد هستیم و با نیازسنجی از بازار و دسته‌بندی احتیاجات، ایده‌ها طراحی و در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرد. 

گهری افزود: تاکنون 3 شرکت در حوزه تولید پهپادهای نقشه‌برداری و پایش وضعیت خطوط آب، برق و گاز، تولید کولرهای جذبی خودرو و پایش سلامتی افراد از طریق گجت‌های موبایل ثبت شده است و مشغول فعالیت هستند. 

وی عنوان کرد: در کنار این سه شرکت ثبت شده 5 شرکت دیگر با دریافت ایده مشغول ثبت هستند که در حوزه‌هایی مانند تولید پرینترهای سه بعدی، ساختن صندلی بیمار برای هواپیما برای اولین بار در کشور و ربات پایش خطوط برق فشار قوی و ... فعالیت خواهند داشت. 

رئیس اداره ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اراک گفت: این بانک در زیر مجموعه مرکز نوآوری و ارتباط با صنعت شکل گرفته است و با توجه به اینکه اصل کار بر ثبت شرکت‌های دانش‌بنیان است، از حمایت‌های پارک علم و فناوری نیز بهره‌مند می‌شود. 

گهری اضافه کرد: در راستای حمایت از شرکت‌ها و کارآفرینان در گام اول بین 2 تا 4 میلیون تومان بسته به طرح و ایده جهت ساخت نمونه اولیه از سمت دانشگاه و مرکز حمایت مالی به طرح اختصاص می یابد و پس از آن می‌توانند تا سقف 50 میلیون تومان از تسهیلات پارک استفاده کنند.